Dantų implantacija – šiuolaikinis metodas, medicinoje taikomas daugiau kaip 30 metų, naudojamas atkurti prarastų dantų šaknis. Tai pats ilgaamžiškiausias sprendimas norint atkurti vieną, kelis dantis ar esant bedančiam žandikauliui.

Reikia nepamiršti, kad norint džiaugtis naujais dantimis visą gyvenimą, reikalinga gera jų priežiūra: kasdienė burnos higiena bei reguliarus apsilankymas pas profesionalų burnos higienistą.

Danties implantas yra mažas metalinis sraigtelis, pagamintas iš titano, kuris atstoja natūralią danties šaknį. Dantų implantai yra naudojami pakeisti trūkstamą vieną, kelis ir daugiau dantų. Nepriklausomai nuo to,  dėl kokios priežasties buvote netekę danties ar kelių dantų, pritaikius dantų implantus  Jūs galėsite vėl džiaugtis nauju, nuosavu dantimi, kadangi dantų implantas – mažas sraigtelis – yra įsukamas į žandikaulio kaulą ir atstoja  tikrąją danties šaknį.

Kai dantų implantas prigyja, jis tampa tvirta atrama. Tuomet galima ant jo pritvirtinti danties protezą. Kadangi danties implantas pakeičia natūralią danties šaknį, išvengiama tolimesnio nuosavo kaulo irimo.

Dantų implantų privalumai:

  •  gretimo nuosavo danties išsaugojimas;
  •  kaulo išsaugojimas;
  •  estetika;
  •  natūrali ir gražesnė išvaizda;
  •  pagerėjusi kramtymo funkcija;
  •  ilgalaikis sprendimas;
  •  sklandesnė kalba;
  •  didesnis pasitikėjimas savimi;
  •  graži šypsena;
  •  patogumas.

Dantų implantacijos procedūra:

Prieš implantacijos procedūrą būtina pasidaryti dantų nuotrauką, reikalinga tiksli paciento analizė, diagnozė ir sudarytas individualus gydymo planas, pritaikytas būtent Jūsų situacijai. Tik tokiu būdu galima sėkminga operacija. Kaip atliekama dantų implantų operacija, priklauso nuo implanto rūšies ir Jūsų žandikaulio būklės. Implantavimo operacija vyksta etapais ir gali apimti keletą procedūrų. Kadangi šis gydymas reikalauja laiko, procesas gali užtrukti keletą mėnesių.

Dantų implantų operacija vyksta trimis etapais:

I etapas – chirurginiu būdu danties implantas įsodinamas/įstatomas į kaulą. Kadangi yra naudojamas vietinis nuskausminimas, pacientas  skausmo nejaučia. Praėjus  7 – 10 dienų po danties implantacijos, reikia išimti siūlus. Po šios procedūros prasideda gijimo procesas. Jis užtrunka nuo 1,5 iki 4 – 5 mėnesių. Per šį laikotarpį danties implantas suauga su kaulu. Gijimo laikotarpis priklauso nuo kaulo tipo, būklės, implanto ir individualių faktorių.

II etapas –  praėjus gijimo laikotarpiui, nedidelės operacijos metu yra atidengiama implanto viršūnė, prie kurios burnos chirurgas pritvirtina gijimo galvutę, skirtą formuoti dantenas. Šis periodas užtrunka 3 – 6 savaites.

III etapas – protezavimas. Žmogus nukreipiamas pas odontologą – ortopedą, kuris  gamins vainikėlį.

Dr. Dainius Razukevičius. Dantų implantai Kaune.

Svarbu:

  • Dantų implantacija yra viena iš patikimiausių ir sėkmingiausių operacijų.  Implantacijos sėkmė – 98%.  Pasitaiko, kad įsriegti implantai dėl tam tikrų priežasčių neprigyja. Statistiškai tai nutinka tik 2 – 3% pacientų. Jaudintis nereikėtų, nes pacientas nejaučia skausmo, o pašalinus neprigijusį implantą  po 2 – 3 mėnesių  į jo vietą galima sriegti kitą.
  • Reikia nepamiršti, kad operacija pavyks, kai dantų implantaciją atliks kvalifikuotas,  turintis didelę šios srities patirtį burnos chirurgas.
  • Dantų implantacija galima, kai nustoja augti žandikaulis.  Tai įvyksta maždaug apie 16 – 17 žmogaus amžiaus metus. Kitame amžiaus tarpsnyje didelių apribojimų nėra. Svarbiausia, kad paciento bendra sveikatos būklė būtų gera, stabili.
  • Dantų implantus reikia prižiūrėti taip, kaip ir natūralius dantis: reikalinga kasdienė burnos higiena, tarpdančio siūlo naudojimas, skalavimo skystis bei reguliarus apsilankymas pas profesionalų burnos higienistą.  Tada galėsite džiaugtis sveikais ir gražiais dantimis visą gyvenimą.

Dantų implantų ilgaamžiškumas priklauso nuo kelių faktorių:

  • Kaulo storio ir kokybės. Aplink implantą turi būti ne mažiau 1,5 mm. kaulinio audinio;
  •  Aplink būsimą vainikėlį ant implanto turi būti fiksuotų dantenų;
  • Labai didelę įtaką implanto ilgaamžiškumui turi paciento asmeninė implantų priežiūra pasibaigus gydymui.
  • Svarbus faktorius – implantuojančio gydytojo kvalifikacija, žinios, patirtis ir gebėjimai. Implantuojantis gydytojas turi turėti labai didelę šios srities darbo patirtį, būti populiarus tarp kolegų ir pacientų. Geriausia, kad dantų implantų operaciją atliktų veido, burnos ir žandikaulių ar burnos chirurgai.
  • Ne mažiau svarbus kokybiškai atliktas protezavimas.  Jei bus neteisingai suformuotas danties protezas po implantacijos, kandimo jėgos gali pasiskirstyti netolygiai ir nulemti trumpesnį implanto funkcionavimo laiką.
  • Kad implantai Jums tarnautų kuo ilgiau, rekomenduoju kas pusę metų apsilankyti pas higienistą ir  profesionaliai nuvalyti implantus. Taip pat kas  metai būtina pasitikrinti pas gydytoją – odontologą ar burnos chirurgą, sriegusį implantus.

Dantų implantai Jums tiks, jei:

  • trūksta vieno ar kelių dantų;
  • nenorite šlifuoti gretimų dantų, norėdami pasigaminti tiltinį protezą;
  • žandikaulis nustojęs augti;
  • pakankamas nuosavo kaulo kiekis (jei bus aptirpęs Jūsų kaulinis audinys, jį būtinai reikės atstatyti   vienmomentiškai implantacijos metu ar prieš implantaciją);
  • Jūsų burnos audiniai sveiki;
  • negalite arba nenorite nešioti išimamus protezus;
  • neturite rimtų sveikatos problemų;
  • norite pagerinti savo kalbėseną.

Implantacijos rizika

Kaip ir kiekviena operacija, taip ir chirurginė dantų implantacijos operacija, gali kelti tam tikrų pavojų sveikatai. Tačiau šios  problemos labai retos, paprastai ir lengvai pašalinamos.

Riziką sukelia:

  • infekcija implanto vietoje;
  • kitų dantų, dantenų ar kraujagyslių sužalojimai;
  • nervo pažeidimai, galintys sukelti Jūsų natūralių dantų, dantenų, lūpos ir smakro skausmą, tirpimą arba dilgčiojimą;
  • sinuso problemos.

Po operacijos

po dantų implantų operacijos, kaip ir po kiekvienos kitos operacijos, galite jausti šiokį tokį diskomfortą:

po operacijos patartina valgyti minkštą maistą.

  • gali patinti veidas ir dantenos;
  • gali atsirasti kraujosrūvų;
  • galite jausti skausmą įsriegto implanto vietoje;
  • nedidelis kraujavimas.

jei patinimas, diskomfortas ar bet kuri kita problema stiprėja praėjus porai dienų po operacijos, reikia būtinai kreiptis į savo burnos chirurgą;

Sudėtinga implantacija ir atkuriamosios žandikaulių operacijos

Pacientams, neseniai netekusiems  savo natūralaus vieno ar keleto dantų, implantuojant problemų neiškyla. Pacientas turi pakankamai nuosavo nesutirpusio kaulo, todėl nekyla sunkumų implantuoti naują dantį. Tačiau kartais pasitaiko ir rimtesnių problemų, dėl kurių danties implantacijos nėra galimybės atlikti iš karto. Naujais dantimis galėsite džiaugtis po ilgesnio laiko nei įprastai.

Norint pasiekti stabilių rezultatų, užtikrinančių ilgalaikį implanto tarnavimą, labai svarbu, kad pacientas aplink implantą turėtų pakankamai kaulo ir fiksuotas dantenas. Pasitaiko tokių atvejų, kai, sriegiant dantų implantus, pacientui trūksta nuosavo kaulo. Pagrindinė priežastis gali būti periodontito ligos, dėl seniai išrautų dantų ar dėl traumos sutirpęs kaulas.

Šiuolaikinė medicina yra ištobulėjusi, ir kvalifikuoti burnos chirurgai, kurie specializuojasi ir domisi implantacija, išeitį tikrai suras. Kai paciento kaulas yra sutirpęs ar prarastas, žandikaulio kaului operacijos metu galima sugrąžinti tokią pačią formą ir tūrį, koks jis buvo prieš keletą metų. Tačiau tokiais atvejais negali būti skubos.  Implantacija atliekama tvarkingai ir kruopščiai.

Galime pasidžiaugti implantų ilgaamžiškumu po atliktų implantacijų su kaulo priauginimu, žandikaulių pastorinimo kaulo blokais bei pasaulyje vos keletą metų atliekamomis lėto kaulo tempimo – distrakcinės osteogenezės – operacijomis.

Nepamirškime, kad siekiant gydymo implantais ilgalaikių ir maksimalių rezultatų, labai svarbus glaudus paciento ir gydytojo bendradarbiavimas.

Pasirinkę dantų implantus, Jūs jausitės patogiai, pradėsite mėgautis gyvenimu, nebijosite ir norėsite kalbėti, bendrauti, juoktis, bučiuotis ir valgyti.

Svarbiausia – tinkamai atlikta implantacija (jei nėra pakankamai kaulinio audinio – jį sukurti) ir fiksuotos dantenos. Norint užtikrinti normalią implanto funkciją, būtina įvykdyti visame pasaulyje pripažintus reikalavimus.  Tai labai svarbu!

[/column_1]

Bedančių žandikaulių implantavimas Straumann Pro Arch metodika

Straumann Pro Arch (ar All-on-4 ,,visi ant keturių“) metodika buvo išvystyta, siekiant atstatyti viso žandikaulio dantis žmonėms, praradusiems visus ar daugumą dantų, kartu taupant laiką ir pinigus.

Šis dantų atstatymo būdas, skirtas visus ar daugumą dantų praradusiems žmonėms, kai vietoje tradiciškai sriegiamų 6–8 implantų naudojami tik 4 dantų implantai su ant jų fiksuojamu dantų protezu.

Pro Arch implantavimo tikslas – viso žandikaulio dantų atstatymas minimaliais kaštais, sudarant pacientui galimybę jau tą pačią dieną džiaugtis atstatytais dantimis ir pakitusia išvaizda.

Taip pat šis būdas gali padėti išvengti ir papildomų sinuso pakėlimo, kaulo priauginimo procedūrų arba sudaryti galimybes išimamą viso žandikaulio plokštelę pakeisti daug patogesne, fiksuojama.

Kaip vyksta dantų atstatymas Pro Arch?

Taikant Straumann Pro Arch metodiką, vieno vizito metu įsriegiami 4 implantai, iš kurių 2 sriegiami 30-45 laipsnių kampu, norint užtikrinti kuo tolimesnę atramą ir kuo didesnį stabilumą protezui. Tą pačią dieną ant implantų tvirtinami nauji, visiškai kramtymo funkciją atkuriantys laikini dantys. Pasibaigus gijimo laikotarpiui (rekomenduojamas  – 6 mėn.), tvirtinami nuolatiniai dantys.[/column]

Straumann Pro Arch metodas iš esmės keičia visą gydymo eigą, sutrumpina procedūrų laiką ir mažina dantų atstatymo kaštus.

Pagrindiniai ProArch metodo privalumai:

  • Gerokai pigesnis viso žandikaulio dantų atstatymas, nei tradicinis būdas.
  • Žymiai trumpesnis gydymo ir gijimo laikas.
  • Laikini dantys fiksuojami jau tą pačią dieną.
  • Stabili ir patogi atrama įvairiems dantų protezams.
  • Galimybę implanuoti be papildomų procedūrų jei kaulas aptirpęs.
  • Ant implantų fiksuojamas neišimamasis dantų protezas, kuris yra stabilus, nejuda kramtant, kalbant ar juokiantis.
  • Atkuriama kramtymo funkcija,

Atstačius dantis kaului tenka kramtymo apkrova, dėl kurios išvengiamas jo nykimas

[/column]